Purjetame Kreekas Saroni saarestikus 03-09.07.2021

PUHKUS MEREL
Elu elamus

Purjetame Saroni saarestikus 03-09.07.2021

Elu puhkus täis päikeselisi emotsioone ja sügavsinist Vahemerd valgete purjede all. Avasta Kreeka saarestikke kogenud kapteni poolt juhitud kaunil jahil, nautides suurepärast reisiseltskonda ja vahemere hõrgutisi. Külasta ajaloolisi väikelinnu täis eksootilisi maitseid, snorgelda kristall-selges rannikuvees, päevita jahi avaral päikesedekil – unustamatu elamus kogu eluks.

JAHIGA SARONI SAARESTIKUS

Marsruut: Ateena – Aegina – Poros – Hydra – Spetses – Peloponnesose poolsaar (Ermioni sadam) – Epidavros – Ateena

Saarestik ehk arhipelaag on teatavasti lähestikku paiknevate saarte kogum, mida sageli käsitletakse koos neid ümbritseva merealaga. Sarnaselt Hawaii ja Kanaari saartele on ka Kreeka mandriosa ümbritsevate saarestike puhul tegemist kuuma täpi vulkanismi tulemusel tekkinud aladega. Lääne-Eesti saarestik seevastu on tekkinud maakerke tulemusena.

Kreeklased oskavad Saroni saarestikust puhkekohana suurt lugu pidada ning seetõttu on saartel palju mandrirahva suvilaid.

Merereisi alustame Ateenast Alimose sadamast. Kuna see paikneb Kreeka pealinna lõunaosast vaid mõne kilomeetri kaugusel, siis on kõige mugavam lennujaamast ACUSTICA pardale jõudmiseks kasutada takso teenuseid. Samuti on hästi organiseeritud bussitransport. Enne merele minekut käime üheskoos poes ja varume provianti, mida siis eelseisval merereisil nautida.

Saroni saared on avatud tuultele ja avamerele ning seetõttu valime saarte külastamise järjekorra ja marsruudi jooksvalt koos reisiseltskonnaga, arvestades kõigi soove ja tuulte suunda.

AEGINA
Kui Alimose sadamas on otsad antud, siis purjetame soojenduseks 20 miili kaugusel asuvale Aegina saarele, mille pindala on 83 km2 ning sellel elab veidi üle 13 tuhande inimese.

Aegina saar on väga kuulus oma pistaatsia pähklite kasvanduste poolest. Saarel ringi kolades „komistab“ nende otsa pea igal sammul. Aegina sadam paikneb päris linna keskuses ning otse loomulikult leiab põnevalt valmistatud ja serveeritud pistaatsia pähkleid ka selle vahetus läheduses paiknevatest kohvikutest, kauplustest ja restoranidest. Lisaks pähklitele leiab saarelt ka hulgaliselt ajaloolisi vaatamisväärsusi ja randu.

 

 

 

 

 

POROS
Teise päeva hommikul purjetame Porose saarele, mille pindala on vaid 23 km2 ning elanikke üle 4 tuhande. Porosele saajaid tervitab pikk linnasadam koos erakaidega, millel paiknevad restoranid on tuntud oma rikkalike menüüde poolest.

Kindlasti teeme mõnusa jalutuskäigu linna ja naudime vahemerelist toitu, mille kohustuslikuks osaks on kahtlemata kuulus kreeka salat feta juustu ja värskete mereandidega. Porose linna merevaade on postkaardilikult kaunis traditisoonilise Kreeka arhitektuuri ilmestavad ja rannarestoranidega.

 

 

 

 

 

HYDRA
Kui kätte on jõudnud merereisi kolmanda päeva hommik, heiskame purjed ja suundume Hydra saarele, mida peetakse Kreeka saarte pärliks. Hydra saare pindala on 50 km2 ning elanike arv vaid 2 tuhande kandis.

Kuna Hydra saarel on erasõitudeks mootorsõidukid keelatud, siis on tervisliku alternatiivina laialdaselt kasutusel jalutamine. Kui ikka üldse ei viitsi jala käia, siis võib endale ka muula rentida. Sadam paikneb taaskord linnakese keskosas, mis tasapisi ümbritsevate mägede suunas kasvab. Mägedest linnale ja sadamaalale avaneva, hingematvalt kauni vaate pärast tasub jalutuskäik sinna kindlasti ette võtta.

 

 

 

 

 

SPETSES
Järgmisel hommikul purjetame Spetsese saarele, kus veedame päeva kristallselges vees ujudes ja snorgeldades. Loomulikult võib ka julla ja SUP-lauad vette lasta, et saarele mere poolt pilk peale visata.

Spetsese saar on Porosest vaid veidi suurem ning selle pindala on 22 km2. Saare elanike arv jääb samuti 4 tuhande kanti. ACUSTICA on ankrus liivarannaga lahes ning sel õhtul valmistame õhtusöögi ise.

 

 

 

 

 

PELOPONNESOSE POOLSAAR (Ermioni sadam)
Merereisi viienda päeva hommikul purjetame Ermioni sadamasse, mis paikneb Pelopennose poolsaarelel. Piirkonna rannikut ääristavad luksuslikud villad, spaad ja hotellid. Kahtlemata annab Ermioni puhul tunda asjaolu, et tegemist pole mitte saare, vaid mandriosa külge kinnituva poolsaarega.

Peloponnesose poolsaare pindala on 21 400 km2 elanike arv jääb umbes 1 miljoni kanti. Peloponnesos on Balkani poolsaare lõunapoolseim osa ning selle nimi tuleneb Pelopsist – müütilisest tegelasest, kes poolsaare kunagi ammu vallutas.

 

 

 

 

 

EPIDAVROS
Kuuendal päeval suundume muutliku rannajoonega Epidavrose sadamasse. Uus Epiavros paikneb antiiksest Epidavrose linnast 8 km kaugusel. Piirkonna mägised maastikud vahelduvad laugete tasandikega. Epidavros on tõepoolest rikas auväärses eas varemete poolest ning Kreeka üks kuulsamaid kirikuid Vothila asetseb siinsamas.

 

 

 

 

 

ALIMOS
Reisi viimasel päeval purjetame Epidavroselt Alimose sadamasse tagasi. Enne veel, kui pistaatsia pähkleid krõbistades koduteele asute, tasub kindlasti külastada Ateenas paiknevat Acropolist, mis kõrgub üle ümbruskonna ehitiste, mõjudes lummavalt ja suursuguselt ka tänapäeval.

Hind: 650 €/ 1 inimene kaheses kajutis
Hind sisaldab:
– majutust kaheses kajutis
– kapteni teenust
– SUP laudasid
– snorgeldamise varustust
– söögitegemise võimalusi
– ankrus olles jullaga transporti maale ja tagasi

Hind ei sisalda:
– Lennukipileteid, transfeere
– Sadamatasusid
– Sööke
– Kütust
– Tervise- ja muud kindlustust

NB! Kirjeldatud marsuurt võib muutuda vastavalt ilmale, eelkõige tuuletele ja klientide soovil. Kõik on meie enda kätes. Tutvuge Saroni saarestikuga lähemalt, leidke enda jaoks huvitav sihtkoht ja tehke ettepanek just sinna purjetada. Kui tuul lubab ja ülejäänud reisiseltkond nõus, siis sinna me ka purjetame.

Loe purjejahist siit: Jaht Acustica

PRIVAATNE MEREREIS ACUSTICAL

Kui kuulute sõpruskonda, kes ei suuda teineteisest ka puhkuse ajal eemal olla, siis korraldage endale ja oma sõpradele-sõbrannadele unustamatu merereis ACUSTICAL. Teie poolt 8-liikmeline reisiseltskond ja marsruut, meie poolt teostus.

Privaatne merereis ACUSTICAL on suurepärane võimalus külastada oma sõpruskonna või ühiste huvide kaudu seotud klubiliikmetega mõnda Kreeka saarestikus toimuvat festivali, messi või kontserti. Pärast väsitavat õhtut või pingelist päevatööd ei ole teie sihtkohaks mitte hotellituba, vaid lainetel vaikselt õõtsuv jaht. Kas majesteetlik alus liigub erinevate saarte vahel või püsib truult ankrus, selle üle otsustate teie.

Rohkem infot: info(at)aktiivnepuhkus.ee; +372 504 6019