Purjetame Kreekas Küklaatide saarestikus 02-08.10.2021

PUHKUS MEREL
Elu elamus

Purjetame Küklaatide saarestikus 02-08.10.2021

Elu puhkus täis päikeselisi emotsioone ja sügavsinist Vahemerd valgete purjede all. Avasta Kreeka saarestikke kogenud kapteni poolt juhitud kaunil jahil, nautides suurepärast reisiseltskonda ja vahemere hõrgutisi. Külasta ajaloolisi väikelinnu täis eksootilisi maitseid, snorgelda kristall-selges rannikuvees, päevita jahi avaral päikesedekil – unustamatu elamus kogu eluks.

JAHIGA KÜKLAATIDE SAARESTIKUS

Marsruut: Ateena – Kea – Syros – Mykonos – Paros – Serifos – Kythnos – Ateena

Küklaatide saarestikku kuulub enam kui 220 saart, millest enamus on vulkaanilist päritolu. Küklaatide saartest tuntuimad on Thira ehk Santorini, Mykonos, Poros, Kea ja Naxos. Viimane neist on Küklaatide saarestiku suurim saar, mis oma mõõtmetelt jääb Saaremaaga üsna samasse suurusjärku.

Merereisi alustame Ateenast Lavrioni sadamast. Kõige mugavam on lennujaamast ACUSTIKA jahi pardale jõuda taksoga. Samuti on hästi organiseeritud bussitransport. Enne merele minekut käime üheskoos poes ja varume provianti, mida siis eelseisval merereisil nautida.

Küklaatide saared on avatud tuultele ja avamerele ning seetõttu valime saarte külastamise järjekorra ja marsruudi jooksvalt koos reisiseltskonnaga, arvestades kõigi soove ja tuulte suunda.

KEA
Kui oleme end jahile sisse seadnud, siis kõigepealt purjetame Kea saarele, mida kutsutakse ka Tziaks. Saare pindalaks on 128 km2 ja kõrgeim mägi 560 m kõrgune.

Kea saare pealinnaks on Ioulis ning see rajati piraatide silma alt ära saamiseks sisemaale. Kea saare suurimaks sadamaks on Korissia, mille ümbruses toimub vilgas kalapüük. Loomulikult on seda märgata ka ümberkaudsete söögikohtade menüüdes.

Saare suurim küla on Vourkari ning seal asub ka Kea avaraim rand. See on ka põhjuseks, miks suveperioodil Kea reidil alati rohkelt jahte ja kaatreid leidub.

SYROS
Teise päeva hommikul suundume Syrose saarele, mis asub 144 km kaugusel Ateenast kagusse. Syrose pindala on 86 km2 ja elanike arv umbes 22 tuhat. Saare suurimad linnad on Ermoupoli, Ano Syros ja Vari.

Syrose pealinnaks on Ermoupoli, mis on alati olnud tähtsaks sadamalinnaks. Linna arhitektuuri ilmastavad neoklassitsistlikus stiilis uhked hooned, lossid ja valgete häärberitega ääristatud tänavad, mis suunduvad reeglina sadamasse. Otse loomulikult leiab neist rohkesti hubaseid kohvikuid ja restorane, kus jalga puhata ning sõõm värskendavat veini nautida.

Syrose ajalugu ulatub teadaolevalt 5 tuhande aasta taha ning seda on võimatu mitte märgata. Saar kuulus 16. sajandil Ottomani impeeriumi koosseisu, mis on jätnud oma jälje ka linnade ja külade arhitektuuri.

 

 

 

 

 

MYKONOS
Edasi võtame suuna Mykonose saarele, kus elab veidi üle 10 tuhande inimese. Mykonos on pindalalt küll umbes 10 korda väiksem kui Hiiumaa ent avastamisrõõmu jätkub saarel rohkem kui küll.

Mykonosel tervitavad tulijaid imeilusad liivarannad, vapustavalt kaunis vanalinn, seal asuvad arheoloogia-, folkloori- ja meremuuseumid, traditsioonilisi eluviise au sees hoidev Ano Mera küla jpm huvitavat.
Vaid ühe meremiili kaugusel Mykonosest asub Delose saar, mis on üks olulisemaid Kreeka ajaloolis-arheoloogilisi vaatamisväärsusi. Kreeka mütoloogia kohaselt on Delose saar jumalate Artemise ja Apollo sünnipaigaks. Pühasse paika tekkinud linnast kujunes 2. sajandil eKr Vahemere idaosa olulisim kaubanduslinn ja kultuurikeskus.

 

 

 

 

 

PAROS
Neljandal päeval võtame suuna Egeuse mere keskosas asuvale Parose saarele, mille pindala on 196 km2 ning elanike arv küündib 14 tuhande inimeseni. Saare kõrgeim koht on Marpossa mägi, mis ulatub 724 m üle merepinna.

Parose saar on hästi tuntud suurepärase kvaliteediga valge marmori pärast. Loomulikult on see kaunis ehitusmaterjal leidnud ohtralt kasutamist ka Parose ehituskunstis. Kuigi valge marmori varud on saarel ammendunud, leidub seal hulgaliselt jäätkaevandusi, mis annavad hea ülevaate sellest, kuidas selle materjali kaevandamine on toimunud.

Erinevalt Parose valgest marmorist on aga selle saare päikeseliste randade, vaatamisväärsuste ja maitseelamuste varud ammendamatud.

 

 

 

 

 

SERIFOS
Viienda päeva hommikul heiskame purjed selleks, et purjetada Küklaatide saarestiku lääneosas paiknevale Serifose saarele, mille pindala on 70 km2 ning sellel elab vaid 1200 elanikku. Serifose kõrgeim punk kõrgub 585 m üle merepinna.

Antiikajal austati Serifosel kultuslikult jumal Zeusi ja Argolise kuninga tütre Danae poega Perseust. Kellega tegemist ja mille kõigega ta oma eluajal hakkama sai, seda saate lugeda juba mõnest antiikmütoloogia teemalisest raamatust. Hea on aga teada, et Perseusest peeti muistses Kreekas sedavõrd lugu, et pärast surma tõsteti ta koos Andromeda, Kassiopeia, Kepheuse ja Ketosega tähtkujudena taevasse.

Kui Rooma impeeriumi perioodil saadeti inimesi Serifosele asumisele, siis täna võiks selle üle ainult rõõmu tunda. 13. sajandi alguses, täpsemalt 1204. aastal läks Serifos koos mitmete teiste Küklaatide saarestikku kuuluvate saartega Veneetsia hertsogi võimu alla, mis on jätnud oma jälje ka saare arhitektuuri. 19. sajandi lõpul asuti saarel aktiivselt rauamaaki kaevandama. Läinud sajandi 60-ndatel kaevandused õnneks suleti ning kuni tänaseni sõltub Serifose elanike käekäik väikepõllumajandusest ja loomulikult turismist.

Serifos on hubane väikesaar, kus on olemas kõik vajalik, et end oodatud külisena tunda ning eelseisvaks merereisiks välja puhata.

 

 

 

 

 

KYTHNOS
Kui kätte on jõudnud reisi kuues päev, siis võtab ACUSTICA suuna Kythnose saarele, mis paikneb Küklaatide saarestiku loodeosas. Linnulennult on Kythnoselt Kreeka mandriosani vaid 38 km ja Ateenani 80 km. Saare pindala on 99 km2 ehk umbes sama suur kui meie Muhu saar. Saarel elab püsivalt umbes 1500 inimest ning Kythnose kõrgeima punkti kõrgus on 336 m üle merepinna, mis jääb meie Suure Munamäe suurusjärku.

Erinevalt Muhumaast on Kythnose rannajoon väga liigendatud ning siin leidub hulgaliselt kauneid lahesoppe. See on ka põhjuseks, miks väikese saare rannajoone pikkuseks on umbes 100 km, millelt leiab üle 70 ranna. Mõnda randa pääseb ainult jala, mõne ranna lähedal on mõnus end ankrusse heita. Võimalusel tasuks ära käia Kythnose lõunatipu lähedal asuva mäe veerel koha sisse võtnud Aghios Dimitriose küla rannas. Miks? Sellele küsimusele saate vastuse niipea, kui olete sinna kohale jõudnud.

Kui veel kümmekond aastat tagasi ei kuulunud Kythnos turistide lemmiksihtkohtade hulka, siis nüüd on olukord oluliselt muutunud. Sellele vaatamata on Kythnos osanud säilitada oma arhailise elustiili ning see on ka põhjuseks, miks selle saare oma reisimarsruuti oleme lisanud.

Reisi viimasel päeval purjetame Kythnoselt Alimose sadamasse Ateenas. Kreeka pealinn on lausa tiine erinevatest ajastutest pärit vaatamisväärsustest. Seetõttu võiks tagasilennu planeerida selliselt, et paar päeva jääks ka selle linnaga tutvumiseks.

Merereisi lõpp: Ateena (Alimose sadam)

Hind: 450 €/ 1 inimene kaheses kajutis
Hind sisaldab:
– majutust kaheses kajutis
– kapteni teenust
– SUP laudasid
– snorgeldamise varustust
– söögitegemise võimalusi
– ankrus olles jullaga transporti maale ja tagasi

Hind ei sisalda:
– Lennukipileteid, transfeere
– Sadamatasusid
– Sööke
– Kütust
– Tervise- ja muud kindlustust

NB! Kirjeldatud marsuurt võib muutuda vastavalt ilmale, eelkõige tuuletele ja klientide soovil. Kõik on meie enda kätes. Tutvuge Küklaatide saarestikuga lähemalt, leidke enda jaoks huvitav sihtkoht ja tehke ettepanek just sinna purjetada. Kui tuul lubab ja ülejäänud reisiseltkond nõus, siis sinna me ka purjetame.

Loe purjejahist siit: Jaht Acustica

PRIVAATNE MEREREIS ACUSTICAL

Kui kuulute sõpruskonda, kes ei suuda teineteisest ka puhkuse ajal eemal olla, siis korraldage endale ja oma sõpradele-sõbrannadele unustamatu merereis ACUSTICAL. Teie poolt 8-liikmeline reisiseltskond ja marsruut, meie poolt teostus.

Privaatne merereis ACUSTICAL on suurepärane võimalus külastada oma sõpruskonna või ühiste huvide kaudu seotud klubiliikmetega mõnda Kreeka saarestikus toimuvat festivali, messi või kontserti. Pärast väsitavat õhtut või pingelist päevatööd ei ole teie sihtkohaks mitte hotellituba, vaid lainetel vaikselt õõtsuv jaht. Kas majesteetlik alus liigub erinevate saarte vahel või püsib truult ankrus, selle üle otsustate teie.

Rohkem infot: info(at)aktiivnepuhkus.ee; +372 504 6019