Maroko, Jebel Toubkal 26.09-7.10.2021

Jalgsimatk Kõrg-Atlase mäestikus, Jebel Toubkal 4167m, 26.09-7.10.2021

Maroko matkad viivad põnevatele matkaradadele, kus läbime eksootilisi mägikülasid, tõuseme üle 3,5 km. kõrgustele kurudele, ööbime telkides keset mägede karget vaikust ja vahel ka berberite kodudes lahke pererahva juures.

Matkapäevad 28.09-04.10.2021 Imlil-Tacheddirt-Azib Likemt-Amzouzart-Lake D’Ifni-Refugio de Toubkal-Toubkal-Imlil (matk on 7 päeva)

Grupi suurus: 6–10 inimest Raskusaste: keskmine, jõukohane aktiivsete eluviisidega inimestele Päeva keskmine liikumise aeg: 5–7 h Tingimused: seljakotimatk, grupivarustus on jaotatud grupiliikmete vahel, süüa valmistatakse priimustel toimkondade kaupa, ööbimine telkides ja külalistemajas Isiklik varustus: matkariietus ja -jalanõud, magamiskott ja alusmatt, sööginõud, hügieenivahendid, pealamp, päikeseprillid, isiklik apteek Grupivarustus: telgid, priimused ja keedunõud, gaasid priimustele, toiduained, grupiapteek Matkajuht: Ain Polma (EKR 4 tase, korraldanud vee-, jalgsi- ja mägimatku, kohapealsed kogemused olemas)

Matka plaan: Koguneme Marrakechi lennujaamas, suundume medina-sse (vanalinna) hotell Ali’sse. Õhtul on aega tutvuda linna ja turuga. Järgmisel hommikul sõidame supermarketisse ühist matkasööki ostma ja jätkame teekonda Imlil’i, kus ööbime külalistemajas ning komplekteerime matkavarustuse. 1. – 5. päev matkame Kõrg-Atlase mäestikus, läbime kohalikke berberite külasid, ületame üle 3000m kõrguseid kurusid. Päevas liigume keskmiselt 5–7 h, koos pausidega 7–9 h. 5. päeva õhtuks jõuame Jebel-Toubkali (Põhja-Aafrika kõrgeim tipp) baaslaagrisse, mis asub 3207m kõrgusel. 6. päev on sõltuvalt grupi võimekusest ja soovidest kas puhke- või tipupäev. 7. päev laskume alla Imlili külla, kus ootab ees majutus ja õhtusöök.

Matka marsruut

NB! Marsruut võib muutuda sõltuvalt ilmastikust mägedes ja grupi võimekusest.

Hind: 640 €/inimene Hinnas:
– Transfeer Marrakechi lennujaamast ja lennujaama
– Transporti Marrakechist matka alguspunkti ja lõpp-punktist Marrakechi
– Vähemalt 3 ööd hotellis või külalistemajas koos hommiku- ja õhtusöögiga
– Ühisvarustus (apteek, matkatoit, matkaköök jms)
– Matkajuhi teenus

Hind ei sisalda:
– Lennukipileteid, lennujaamatasusid
– Vett ja teisi jooke (saab osta matkal läbivatest küladest)
– Jootraha
– Muuseumide jms sissepääsu kulusid
– Tervise- ja muud kindlustust
– Isiklikke kulusid (sh isiklik apteek)

Peale mägimatka võimalus külastada ajaloolist Marrakechi linna, kus idamaisele rahvarohkele turule võid astuda sisse erinevatesse muuseumidesse ja aedadesse; nautida kohaliku sauna hammami ja maitsta Maroko hõrgutisi: tagine’i, kuskussi ning ülimagusaid filotaigna koogikesi. Kõikjal on saadaval värskelt pressitud apelsinimahl ja berberi viski ehk münditee.

Soovi korral võtame ette ka sõidu Sahara kõrbe või Atlandi ookeani äärde.

Rohkem infot: info(at)aktiivnepuhkus.ee; +372 504 6019

Matkade tingimused ja arveldamine