Jeanneu Sun Odyssey 54

OOKEANIKLASSI JAHT Jeanneu Sun Odyssey 54

Sinu koduks sel merereisil saab 54 jala (16,75 m) pikkune, ookeaniklassi jaht Jeanneu Sun Odyssey 54 DS. Jeanneu puhul on tegemist suurte kogemuste ning pidevalt areneva jahitootjaga, kes alustas tegevust juba 1950. aastal. Valdkonna turuliidri tehas laiub enam kui 40 hektaril ning lisaks jahtidele toodab Jeanneu ka võidusõidupaate ja merekaatreid. Tänu pidevale arendustööle jõudis Jeanneu 2015. aastal märkimisväärse saavutiseni, mil tehase jahid hõivasid kõrgeimad poodiumiastmed kolme võistlusklassi puhul neljast.

KOMPROMISSITU TURVALISUS LOOB MEELERAHU

Funktsionaalse disaini ning kvaliteetsete materjalidega viimistletud Jeanneu jahi märksõnaks on kahtlemata kompromissitu turvalisus. Jaht on välja töötatud ookeanidel seilamiseks, mis annab sellele kõrge merekindluse ning muudab meresõidu sujuvaks ka suurema lainega. Loomulikult on lisaks jahi tehnilisele seisukorrale turvalisuse tagamise seisukohalt äärmiselt oluline ka meeskonna teadmised ja kogemused ning ohutusnõuetest kinnipidamine reisijate poolt. Seetõttu tutvustavad meie kogenud kaptenid teile merereisil varitsevaid ohte ning annavad lihtsaid nõuandeid, kuidas neid vältida.

KAJUTID PAKUVAD PRIVAATSUST

Purjetamisel on reisiseltskond pikka aega ühel väiksemal alal tihedalt koos. On seltskondi, kes naudivad iga koosveedetud minutit ning lahkuvad raske südamega kokpitist, salongist või päikesetekilt. Kui kellelgi on vajadus privaatsuse järele suurem, siis on hea teada, et mugav kajut on alati käepärast.
Jahil on 4 kahekohalist kajutit, mille puhul on võimalik valida, kas magada ühes suures või kahes eraldi voodis. Igas kajutis on eraldi WC ja duššinurk koos vajalike tarvetega. Kajutid on varustatud ventilaator, mis pakuvad teile meeldivat jahutust ka kõige palavama suveilmaga.

SALONG ON JAHI ELUTUBA

Hommiku- ja lõunasöögid serveerime avaras salongis või päikesetekil. Siin on piisavalt ruumi, et kõik reisijad end ühise laua taga mugavalt tunneksid. Lisaks suurele lauale on salongis reisijate käsutuses kaks diivanit, teler ja helisüsteem. Kui ilm tuulisem või liiga palav, siis on salongis piisavalt ruumi, et muusakat kuulata või mõnda head raamatut lugeda.

TÖÖ KÄIB KUI LAEVAKÖÖGIS

Jahi kambüüsis ehk laevaköögis tehakse samuti tööd ent kindlasti pole see nii intensiivne kui suurtel reisilaevadel. Kambüüsis on kaks külmikut, gaasiahi ja pliit koos vajalike pottide-pannide ning köögiriistadega nii ühisteks söögikordadeks kui mõnusaks õhtuseks kokkamiseks. Kui seltskond on reisi alguspunkti kogunenud, siis ostame üheskoos nädalaks vajaliku toiduvaru ära, mida siis koos valmistades kaks korda päevas naudime. Õhtuks oleme taaskord mõne huvitava saare sadamas ning siis otsustab igaüks ise, kas kokata laevas või teha vahelduseks väike jalutuskäik mõnda linnakese restorani.

KOKPIT PAKUB KAITSET PÄIKESE EEST

Jeanneu Sun Odyssey ahtriosas on avar kokpit, mis pakub palaval suvepäeval päikese eest mõnusat kaitset. Soovi korral mahub sinna istuma kogu laevapere. Kokpiti kaudu pääseb mugavalt kokkupandavale ujumisplatvormile, et end merevees pisut jahutada. Sealt on hea alustada ka oma iseseisvat merereisi SUP-laual, kõva põhjaga jullal või kanuul, mis jahiga alati kaasas. Kokpitil on ka väga huvitav jälgida, kuidas toimub aluse juhtimine. Kokpitis paikneva navigatsiooniseadme ekraanilt on hea vaadata, kui kaua on sõidetud ja kui palju järgmise saareni veel sõita on. Loomulikult ei pea sa sellele mingit tähelepanu pöörama ning võid lihtsalt meresõitu nautida, sihtkohta jõuad niikuinii.

NAVIGATSIOONISÜSTEEM HOIAB JAHI KINDLALT KURSIL

Meie jahi kaptenite käsutuses on tänapäevane navigatsioonisüsteem, mis annab meile täieliku ülevaate nii vee peal kui vee all toimuvast. Samuti varustab see kaptenit muu vajaliku infoga, mis aitab tal merel olles õigeid otsuseid teha. Navigatsiooniseadmete ekraanidelt on näha nii ümberkaudsete veesõidukite asukohad ja liikumistrajektoorid kui veealused madalikud. Navigatsioonisüsteem annab kaptenile võimaluse paika panna ning seejärel mugavalt järgida kõige turvalisemaid marsruute.

TUULELE EI SAA ALATI LOOTA

Et muuta jahi sildumine kitsastes sadamaoludes mugavamaks ning turvalisemaks, on alus varustatud 100 hj mootoriga, mis on võimeline jahi sihtkohta toimetama ka siis, kui tuule kiirus on 0 m/s. Lisaks käsivintsidele on meeskonna töö lihtsustamiseks kasutusel ka elektrilised vintsid. Jeanneu jaht on varustatud mootoriga, mis vaatamata suurele võimsusele ei tekita aluse keres ebameeldivat vibratsiooni. Loomulikult läheb kapten tuule jõule üle esimesel võimalusel.

PÄIKE ON SEDA VÄÄRT

Jahi vööris on pehmete madratsitega varustatud päikesetekk, mis sobib ühtviisi nii päikesetõusude kui –loojangute nautimiseks ning otse loomulikult päevitamiseks. Kui liiga palavaks läheb, saad end jahutada nii merevees kui ahtritekil dušši all.