Poole päevane süstamatk – Pedassaarele

 • Sobib hästi neile, kes juba pisut süstasõitu proovinud!

  Süstasõit algab Kaberneeme sadamast (sadamas tehakse ka ohutu süstasõidu tutvustus), ning võtame suunaks idas asuva Pedassaare (91ha). Hetk hiljem leiame end juba kahe saare vahel, paremale käele jääb Umblu laid ning vasakule tõeline “linnusaar” – Rohusi. Linnusaar seepärast, et saare ainsateks praegusteks asukateks ongi ainult linnud ja veelkord linnud. Aerutanud end kahe saare vahelt välja ongi Pedassaar pea käega katsutav. Laagripaigaks valime edelaranna sügava ja liivase lahesopi. Puhkame pisut käsi ja jalgu, valmistame matkaeine, teeme jalgsi tiiru saarel, ning asume tagasiteele, et jõuda veel Kaberneemes sauna.

  Kestvus kokku: umbes 4h + saun Kaberneemes
  Paketis: esmane süstasõidukoolitus, sõiduvarustus k.a ohutusvest, eine saarel, süstasõiduinstruktori teenused, 1h. sauna Kaberneemes rannaliival.

  Hind: 40 EUR/inimene

  Pedasaar

  Ühe Kolga lahe metsaseimal saarel tuleks kindlasti tähelepanu pöörata kohale, kus randume: selliselt järsult sügavnevat liivaranda on Läänemeres ilmselt ainult üks – 3 m kaugusel on lahesopi sügavus juba üle 2m, tänu mille on võimalus ka kaatritel ja jahtidel randuda hästi lähedal rannaribale. Seesama rannariba kattub sügisel täies ulatuses suurte punaste marjadega – mis meenutavadväga kibuvitsamarju, kuid on oluliselt suuremad ja ka täiesti söödavad.

  Muuseas – kunagi olevat saarel olnud isegi püsiasustus – metsavaht oma perega (19 saj. alguses), ning piirivalvekordon, millest ei ole kahjuks säilinud ei miskit. Küll aga saab üürida Salmistu sadamat Pedassaare idakaldal asuvat sauna.
  Mis veel võiks paeluda inimest sellel saarel? Kindlasti kõrge mets ja kui päeval kohtad saarel päris tihti ka teisi külalisi, siis öörahu ajaks on saarel enamasti tagatud täielik privaatsus.

  pixelstats trackingpixel

  Eesti Matkaliit