Kahepäevane süstamatk!

 • Tahaks saada juba süstasõidu eelnevat kogemust!

  Süstasõidu turvalisuse ja ohutuse kordame üle Kabrneeme sadamas, kus ka moonakotid pakime ja süstadesse pakime. Esialgne suund – Kaberneeme poolsaare tipp, seejärel Rammu saar, kus peaksime tegema puhkuseks ja kehakinnituseks randumise. Rammult aerutades Prangli poole jääb paremale Aksi saar, möödume sellest ja olemegi Pranglil. Teeme Prangli külas jalutuskäigu ning õhtu edenedes aerutame õhtusöögiks Aksi saarele. Teeme õhtusöögi, paneme üles kaasavõetud telgid, otsime välja magamiskotid – Head und!
  Järgmisel päeval loodetavalt päikesega äratatult, hommikukohv – uuesti süstadesse, suund Rammu saare poole! Rammul väike puhkepaus, esimesed muljed Aksist ja Pranglist arutatud libiseb teekond aina lähemale Kaberneemele.
  Kaberneemes aga ootab ärateenitult soe, soe saun!!!

  Kestvus kokku: kaks päeva ja üks öö telkides, millest süstasõitu kokku umbes 8h. + saun Kaberneemes

  Paketis: süstasõidukoolituse kordamine, sõiduvarustus k.a ohutusvest, eine saarel, süstasõiduinstruktori teenused, 1h. sauna Kaberneemes rannaliival.

  Hind: 90 EUR/inimene

  Aksi ja Prangli

  Aksi ehk Väike Pranglil oli enne nõukogude võimu algust pea 5 kaluritalu, sel saarel elasid Eestiühed kuulsaimad purjekaehitajad (talud ei ole säilinud, aga massiivsed jääkeldrid on olemas). Palju veelinde, kuna saarel on ka oma väiksed järved, majakas mis tähistab sissesõiduteed Muuga sadamasse. Ja lisaks sellele on juba saar ise imeilus.
  Pranglil on senini alles püsiasustus, 3 km pikkune küla – oma meeletult ilusa puukirikuga, kohalik surnuaed ja need majad – neil on justkui kajutiaknad, pea iga sein isevärvi, Kelnase sadam, kus seisavad tänaseni kalatraalid. Aga egas kõike saa ära rääkida, tuleb ikka ise minna kaema!

  pixelstats trackingpixel

  Eesti Matkaliit