Psiloritise tipus käidud!!!

Seljakotid pakitud, päikesetõus vaadatud … hing ihkamas Kreeta kõrgeima tipu vallutamist? Stimios Stavros (2456m)Psiloritise mäestikus!

Auto võetud kurvid toovad meid aina lähemale Psiloritise jalamile. Jalamilt leiame oma suureks üllatuseks tõeliselt kiheleva külakese. Majad/onnid on ehitatud väga lihtsalt, kivi kivi peale ja ei mingit segu, mörti või muud kive siduvat ainet! Ümber majakeste aga liiguvad (loe magavad/seisavad otse teel, ega mõtlegi eest ära minna) kitsed ja mägilambad.

Veel viimased „kreeka viipekeeles” arupärimised, kust on kõige parem tõusta tippu ja lähebki lahti! Tõus tundub lauge, orust orru, veel mõned väikesed ja kerged tõusud (muuseas kohalik onu ütles ka „very easily, only 2 hours, very easily” ning kivist majake Timiose tipust juba paistabki. Vastutulev üksik inglise keelt kõnelev tipu juba vallutanult, kommentaar:„about half hours and facking many people” annavad innustust ja jõudu juurde. Ja ongi TIPP!!!

Tipus on väike kividest laotud majake ja kaev tõeliselt külma veega – Prr! – Appi kui külm! Lausa nii külmaga, et kui peseme käsi ja nägu hakkab näpuotstes ikka täiesti täiesti külm – nii nagu Eestis talvel pakasega!
Majakeses sees on üks pool majast mõeldud usklikele, kes saavad süüdata küünla ning lugeda palve. Teine pool on aga mõeldud neile, kes on tippu tõusmisega jäänud hilja peale, võib öelda, et nn. tiputuristidele. Maapinnale on laotatud kile, kile peal on rullis magamismatt ning kivinuka otsas ripub fliistekk. Seinaorvas küünlad, veepudel ja välgumihkel – olemas on kõik, et ööbida Kreeta kõrgeimas tipus!

Meie õnneks on TIPP ilma „facking many people´ta ”, ainult meie päralt!

Pildid meie tipuvallutusest!

pixelstats trackingpixel

Rubriigis: Uudised,Toimunud matkad | 17. sept.. 2007

Eesti Matkaliit