Jalgsimatk Kõrg-Atlase mäestikus, oktoober 2019

 •  

  Maroko matkad viivad põnevatele matkaradadele, kus läbime eksootilisi mägikülasid, tõuseme üle 3,5 km. kõrgustele kurudele, ööbime telkides keset mägede karget vaikust ja vahel ka berberite kodudes lahke pererahva juures.

  Oktoober 2019 (täpsed kuupäevad 2019 aasta alguses)
  Imlil-Tacheddirt-Azib Likemt-Amzouzart-Lake D’Ifni-Refugio de Toubkal-Toubkal-Imlil (matk on 7 päeva)

  Grupi suurus: 6–9 inimest
  Raskusaste: keskmine, jõukohane aktiivsete eluviisidega inimestele
  Päeva keskmine liikumise aeg: 5–7 h
  Tingimused: seljakotimatk, grupivarustus on jaotatud grupiliikmete vahel, süüa valmistatakse priimustel toimkondade kaupa, ööbimine telkides
  Isiklik varustus: matkariietus ja -jalanõud, magamiskott ja alusmatt, sööginõud, hügieenivahendid, pealamp, päikeseprillid, isiklik apteek
  Grupivarustus: telgid, priimused ja keedunõud, gaasid priimustele, toiduained, grupiapteek
  Matkajuht: Ain Polma (EKR 4 tase, korraldanud vee-, jalgsi- ja mägimatku, kohapealsed kogemused olemas)

  Matka plaan:
  Koguneme Marrakechi lennujaamas, suundume medina-sse (vanalinna) hotell Ali’sse. Õhtul on aega tutvuda linna ja turuga. Järgmisel hommikul sõidame supermarketisse ühist matkasööki ostma ja jätkame teekonda Imlil’i, kus ööbime külalistemajas ning komplekteerime matkavarustuse.
  1. – 5. päev matkame Kõrg-Atlase mäestikus, läbime kohalikke berberite külasid, ületame üle 3000m kõrguseid kurusid. Päevas liigume keskmiselt 5–7 h, koos pausidega 7–9 h.
  5. päeva õhtuks jõuame Jebel-Toubkali (Põhja-Aafrika kõrgeim tipp) baaslaagrisse, mis asub 3207m kõrgusel.
  6. päev on sõltuvalt grupi võimekusest ja soovidest kas puhke- või tipupäev.
  7. päev laskume alla Imlili külla, kus ootab ees majutus ja õhtusöök.

  Matka marsruut

  NB! Marsruut võib muutuda sõltuvalt ilmastikust mägedes ja grupi võimekusest.

  Hind: 590 €/inimene
  Hinnas:
  – Transfeer Marrakechi lennujaamast ja lennujaama
  – Transporti Marrakechist matka alguspunkti ja lõpp-punktist Marrakechi
  – Vähemalt 3 ööd hotellis või külalistemajas koos hommiku- ja õhtusöögiga
  – Ühisvarustus (apteek, matkatoit, matkaköök jms)
  – Matkajuhi teenus

  Hind ei sisalda:
  – Lennukipileteid, lennujaamatasusid
  – Vett ja teisi jooke (saab osta matkal läbivatest küladest)
  – Jootraha
  – Muuseumide jms sissepääsu kulusid
  – Tervise- ja muud kindlustust
  – Isiklikke kulusid (sh isiklik apteek)

  Peale mägimatka võimalus külastada ajaloolist Marrakechi linna, kus idamaisele rahvarohkele turule võid astuda sisse erinevatesse muuseumidesse ja aedadesse; nautida kohaliku sauna hammami ja maitsta Maroko hõrgutisi: tagine’i, kuskussi ning ülimagusaid filotaigna koogikesi. Kõikjal on saadaval värskelt pressitud apelsinimahl ja berberi viski ehk münditee.

  Soovi korral võtame ette ka sõidu Sahara kõrbe või Atlandi ookeani äärde.

  Võta ühendust:
  E-mail: info(at)aktiivnepuhkus.ee
  Telefon: +372 504 6019

   

   

  “Miks minna Aktiivse Puhkusega Marokosse Atlase mäestikule matkama?

  See Aafrika loodeosas kulgev mäestik on piisavalt kõrge, et testida enda võimet mägedes vastu pidada ning samas piisavalt madal, et olla jõukohane ka kogemusteta matkahuvilisele. 4167m kõrgusel asuv tipp Toubkal on kergesti ligipääsetav ja ilusate vaadetega. Nädala jagu pingutust, seljakoti tassimist, matkasöögi nautimist ja telgis magamist saavad tänu kaunistele vaadetele kuhjaga korvatud.

  Külastasin Aktiivse Puhkusega  Marokot 2012. aasta oktoobris ja olen väga rahul, sest matkaseltskond oli äärmiselt sõbralik ja teadlik sellest, miks nad mägedesse on tulnud. Matkajuht Ain oli rahulik ja mõistev ning jagas piisaval hulgal selgitusi sellest, miks midagi teha tuleb või teha ei tohi. Kogu matka logistika oli väga hästi kokku pandud. Mägedes käimise marsruut oli ööbimispaikade ja aklimatiseerumise poolest läbimõeldud ja loogiline. Toredaks kirsiks tordil oli Sahara kõrbes päikeseloojangu ja -tõusu nautimine. Tee Sahara kõrbesse andis ülevaate antud piirkonnast ja rahvast.

  Imlili ja Marrakeshi linnade melust piisas täielikult, et teada saada, kuidas kohalikud elavad, töötavad ja kauplevad. Vaatamata vaesusele olid nad väga rõõmsameelsed ja abivalmid.

  Vaatamisväärsustest  jättis lisaks mägedele ereda mälestuse rohelusse, puhtusesse ja liigirikkusesse uppuv  Majorelle aed, mis mõjus looduslikult kauni, rahustava ning vaikse kohana, kuhu sai varjuda Marrakeshi linnakärast. Ka saunaskäik jättis kustumatu mulje.

  Kui su kireks on seiklused ja sind meelitavad kauged maad ning võõrad rahvad mine kindlasti Aktiivse Puhkusega Marokosse!”

  Margit

  P1080153

  pixelstats trackingpixel

  Eesti Matkaliit