Kahepäevane matk Marimetsa rabas

Mõte mõlkus juba pikemat aega, et tahaks Marimetsa rabas ära käia ja 24. jaanuaril saigi Kail, Ainil ja Anttil see käik ette võetud.
Kokkusaamine oli Risti bussijaamas, seal toimus seljakottide viimane pakkimine, et kõigile ikka varustust võrtselt saaks 🙂 kui see tehtud võtsime suuna raba poole.

Raba servas panime asimuudi paika, esimeseks sihtpunktiks oli rabas asuva laudtee ääres olev põhjapoolsem vaatetorn.
Pakane oli raba kenasti kinni kaanetanud ja liikumise selle tõttu küllaltki lihtne ja kiire. Maas ning puudel-põõsastel oli ka värske valge lumevaip, milles vaid üksikud loomarajad.

Esimese vaatetornini jõudes tegime väikse eine,  nautisime vaateid ja alustasime teekonda lõunapoolse vaatetorni suunas.  Teise vaatetorni juures saime samuti võrratuid talvise raba vaateid nautida.

Nüüd hakkasime mõtlema ööbimiskohapeale ja võtsime suuna läände, et sealsesse metsatukka laager üles panna. Leidsime sobiva paiga kohe raba ääres metsa all, kus ka end sisse seadsime.

Teisel päeval viis teekond läbi metsade ja üle heinamaade, mööda karjääri ja suusaradu Paliveresse. Algas värske lumesadu ja metsas noorte kuuskede vahel teekis rõõmus jõulutunne. Paliveresse ootas meid ees auto ja saime minna kuuma sauna.
Kõiki pilte saad vaadata siit: Kaks päeva marimetsa rabas

pixelstats trackingpixel

Rubriigis: Uudised,Toimunud matkad | 26. jaan.. 2009

Eesti Matkaliit