2 tunnine safari Kolga lahe saartele

 • Kestvus: 2h + 1h saun

  Hind: Üks inimene jetil – 250.- EUR

  Sisaldab: koolitus, varustus, kerge eine saarel, instruktor/giid, saun
  Jetisafari varustus, mille saad meilt: jet, kalipso, kalipsosussid, päästevest.
  Kõige ülejäänu kohta, saad lisateavet oma jetisafari instruktorilt.

  Broneeri safarile siit: info(at)aktiivnepuhkus.ee

  Aksi saar

  Prangli kagutipust paari kilomeetri kaugusel asub Aksi ehk Väike – Prangli. Siinsest viiest kaluritalust pagendas Nõukogude võim elanikud 1950 aastate algul. Kaluritaludest, mis paiknesid kirderannal on praeguseks säilinud vaid varemed ja massiivsed jääkeldrid. Kui saare loodeosas asuvad veelindude lemmikpaigad – hundinuiadega ääristatud järvekesed, siis kuivemal ja kõrgemal kagupoolel võib vaadata maagilist kivideringi ning võimsat majakat, mis tähistab sissesõitu Muuga sadamasse.

  Prangli saar

  Prangli saarel on ainsana säilinud põline püsiasustus, praegu ligi 150 inimest. Asustus paikneb saare keskosa läbiva ca 3 km pikkuse tänava ääres ja koosneb kolmest külast. Siin korraldatakse suvel mitmesuguseid rahvaüritusi ja kontserte. Saarel on kauplus ja tagasihoidlik turismitalu, kus pakutakse sauna, odavat majutust ning kiirtoitlustust. Saare kauneim osa on kõrge kaguosa (kuni 10 m. üle merepinna), mis on kaetud laugjate liivakute ja kena männikuga. Rand on ääristatud liiva ja mitmete kivirahnudega.
  www.prangli.com

  Rammu saar

  6 km kaugusel Kaberneeme rannast paikneb suhteliselt lage Rammu saar. Saare pikkus on ca 3,5 km. Kunagisest vilkast, tihedalt asustatud 22 taluga kalurikülast saare lõunarannikul on säilinud vaid varemed, üks suvitustalu ja kalmistu, saare kirdeosas. 1950. aastate algul pagendati nõukogude võimude poolt saarelt ligi 100 elanikkku. Hea ülevaate saarest aitavad saada kaks silindrikujulist tuletorni (neist idapoolne kõrgusega 32 m).

  pixelstats trackingpixel

  Eesti Matkaliit